Wydaj i wypromuj bestseller.

fejs wydarzenie 6czerwiec

Wydaj i wypromuj bestseller. Czy to możliwe ? – spotkanie z Beatą Stasińską, wydawczynią, redaktorką, współzałożycielką  Wydawnictwa W.A.B.

Powyższy tytuł będzie pretekstem do dyskusji o dzisiejszej sytuacji na rynku wydawniczym. Zamierzamy dowiedzieć się więcej o strategiach marketingu pisarskiego, a także możliwościach utrzymywania się z twórczości literackiej w Polsce. Chcemy się zastanowić, co powoduje, że dana publikacja jest chętnie kupowana i czytana – czyli osiąga sukces, a jej autor/autorka staje się rozpoznawalny/rozpoznawalna przez szerokie grono czytelników.

Szczególna uwagę poświęcimy debiutantom. Zazwyczaj wydanie powieści trwa dość długo, czasem czeka się na nie latami. Na co zwracają uwagę wydawcy, gdy otrzymują maszynopisy? Czym kierują się, podejmując decyzję o publikacji dzieła? Jak sam autor może zwiększyć szanse na wydanie swojej książki, a przynajmniej na dostrzeżenie jej w zalewie ofert? Czy warto wydać książkę samemu?

Na spotkanie zapraszamy początkujących pisarzy, wydawców oraz wszystkich zainteresowanych rynkiem wydawniczym i jego rozwojem w Polsce. Rozmowę poprowadzi pisarka i poetka, Barbara Piórkowska.

Wydarzenie będzie transmitowane online w Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii Gdańskiej (ul. Mariacka 42)

2 Replies to “Wydaj i wypromuj bestseller.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *