Trójmiejska scena nowych mediów

24ZIXAG201
Postanowiliśmy skupić się tym razem na naszym lokalnym podwórku i przygotować dla Was wpis, dzięki któremu w jednym miejscu zgromadzimy najciekawsze trójmiejskie inicjatywy zahaczające o tematykę nowych mediów, pokazujące ich wykorzystanie w obszarze szeroko pojętej przedsiębiorczości, edukacji, czy kultury. Jeśli czegoś zabrakło – koniecznie dajcie znać!

 

Akademia Nowych Mediów (Medialab)

Projekt, który pokazuje i uczy wykorzystania nowych mediów w działaniach kulturalnych, a także w pracy animacyjnej, tym samym podnosząc kompetencje medialne uczestników. Tematyką objete są m.in. media społecznościowe, domena publiczna, storytelling, blogi, programowanie.

Code 2.0

Świetny program szkoleniowy organizowany przez Pomorską Fundację Inicjatyw Gospodarczych. Jak sami o sobie piszą „pierwszy program kształcenia kadr informatycznych dla lokalnej gospodarki, stającej się jednym z głównych ośrodków IT w kraju, ma na celu zapewnienie zasobów w postaci specjalistów w dziedzinie nowych technologii odpowiadających rzeczywistemu zapotrzebowaniu przedsiębiorstw”.

Coffitivity

Jeśli inspirujące spotkania networkingowe, to tylko przy dobrej kawie! Z takiego założenia wychodzą organizatorzy i proponują wydarzenie skierowane do trójmiejskiej społeczności twórców, organizatorów i kreatywnych przedsiębiorców.

Czwartkowe Spotkania Social Media

Inicjatywa odbywająca się w różnych miastach, między innymi w Trójmieście. Na spotkanie składają się 2-3 piętnastominutowe prezentacje wraz z dyskusją, a to wszystko w nieformalnych okolicznościach. Jaki jest cel? Integrować, budować relacje, dzielić się wiedzą i doświadczeniem, inspirować, no i przy okazji bawić!

Geek Girls Carrots

W tym przypadku jest to akcja mająca zasięg globalny! Karotki zrzeszają kobiety kochające nowe technologie, działające w branży IT i pokrewnych. Uczą WordPressa, kodowania, programowania, itd. Regularnie spotykają się również u nas! Warto śledzić.

Strefa Startup Gdynia

Warto regularnie śledzić wydarzenia organizowane w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni – w ich ofercie swego czasu znalazły się chociażby spotkania dot. gamifikacji, tworzenia stron na WordPressie, czy poruszające tematykę wirtualnych muzeów.

TechKlub

Cykliczne spotkania organizowane w ramach projektu Nowe Technologie Lokalnie, podczas których uczestnicy dzielą się doświadczeniem w wykorzystywaniu technologii, pokazują użycie nowych narzędzi, a także dyskutują o najnowszych trendach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *