Wierszowisko – magia słowa i dźwięku

Na początku czerwca w filii 62 odbyły się warsztaty pt. „Wierszowisko”, podczas których uczestnicy wykorzystywali literaturę, dźwięk oraz nowe technologie do tworzenia autorskich projektów multimedialnych. Wydarzenie to było pretekstem do połączenia słowa czytanego z innymi mediami, a efektem spotkań są niżej zaprezentowane nagrania.

Prowadzącym całe spotkanie był Sebastian Bednarek – z wykształcenia pedagog, z pasji prowadzący warsztaty z obszaru oprogramowania muzycznego, form dźwiękowych opartych na użyciu nowych technologii. Obecnie właściciel mobilnej pracowni edukacyjno-warsztatowej Creative Lab. Głęboko przekonany, że metoda warsztatowa to sposób na uwrażliwianie i odkrywanie świata przez dzieci i młodzież. Pasjonat zjawisk oczywistych i tych „nieco” bardziej ukrytych. Prowadzi także różnorodne zajęcia związane z produkcją muzyczną, aranżacją i kompozycją z zastosowaniem laptopa i urządzeń peryferyjnych do stworzenia „domowego studia nagrań”. Jako twórca/ muzyk (aka RI_RE) specjalizuje się w improwizowanych formach muzycznych, tworzy na żywo za pomocą nowoczesnych urządzeń mobilnych i laptopa. Proponuje nowoczesne, alternatywne lekcje muzyki, które posługują się językiem współczesnym i korzystającym z całej gamy technologicznych udogodnień wprowadzając w sposób pełny w tajniki tworzenia muzyki w XXI wieku.

Dajcie się zabrać w magiczny świat wykreowany przez uczniów klasy V Podstawowej Szkoły Społecznej „Niedźwiednik”, którzy czerpiąc z nowych technologii, łącząc słowo z dźwiękiem, stworzyli niesamowite projekty.

Słuchowiska do odsłuchania poniżej:

Mikołajek | Baśniobór | Tam gdzie śpiewają drzewa | Ziemiomorze | Niezgodna

wierszowisko
fot. Sylwester Ciszek Photography

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *