Aplikacje dla moli książkowych

Cyfrowy i czytelniczy czwartek, czyli lista ciekawych aplikacji i portali dla moli książkowych. Całkiem przypadkiem wyszła ich okrągła liczba, czyli może niekoniecznie top, ale na pewno ten (10). Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

LubimyCzytac.pl – największy i najbardziej popularny polski portal, w którym możemy tworzyć wirtualne półki, dodając do nich książki, którą chcemy zgłębić, bądź też podzielić się opinią na temat już przeczytanych.

Goodreads – anglojęzyczna strona niczym rodzime LubimyCzytać, czyli klub książki o światowym zasięgu, a wszystko z centrum wszechświata – swojego domowego fotela.

Legimi – wypożyczalnia ebooków,  nasz kręgosłup będzie nam wdzięczny!                                                                                     (tylko do końca sierpnia możliwość uzyskania kodu na bezpłatny miesiąc użytkowania!)

Amazon Kindle – chyba najbardziej znana aplikacja, dzięki której mamy dostęp do książek, czy magazynów. Możesz pobrać fragment powieści, żeby przekonać się, czy chcesz kupić daną pozycję. Dodatkowo wyposażona w słownik i opcję wyszukiwania w Google czy Wikipedii.  I wbrew pozorom, wcale nie musisz być w posiadaniu czytnika Kindle, żeby z niej korzystać!

Kobo –  tak jak w przypadku Kindle – zarówno producent czytnika ebooków, jak i aplikacji. Mnie urzekła piękna wizualnie półka z naszymi cyfrowymi pozycjami. Warto jednak poeksperymentować z kilkoma i wybrać dla siebie najodpowiedniejszą aplikację.

Audio-blog – podróż autobusem lub tramwajem nie zawsze pozwala na komfortowe przeglądanie swoich ulubionych blogów, na przeciw wychodzi aplikacja, dzięki której odsłuchasz wpisów czytanych nawet przez samych autorów tekstów

BookVibe – najlepsze polecenia często idą pocztą pantoflową. Book Vibe jest taką cyfrową wersją, która pokazuje o jakich książkach na Twitterze dyskutują Twoi znajomi, czy ludzie których śledzisz (followujesz) i podziwiasz. Dodatkowo możesz wyszukać konkretną pozycję i przeczytać, co piszą o niej inni (oczywiście w max. 140 znakach)

Wattpad – regularnie pochłaniasz historie, czy może sam je tworzysz? Portal, który jest jak wielkie ognisko, wokół którego gromadzą się osoby, które chcą opowiadać i te które chcą słuchać. Czy też jak dziewiętnastowieczna gazeta, w której ukazują się odcinki ulubionej powieści.

Feedly/Bloglovin – strony pozwalające śledzić swoje ulubione blogi, zapisywać najciekawsze wpisy i tworzyć z nich osobne listy.

Pocket – aplikacja pozwalająca zapisać dany artykuł, odnaleźć go po tagach, a potem przeczytać w wolnej chwili, stojąc w kolejce, czy jadąc tramwajem. Prosta, ale i ładna wizualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *