WARSZTAT. RODZICE W BIBLIO – SIECI

bibliocamp warsztat dzieci w bibliosieci
Warsztat będzie okazją do rozmowy o tym, jak wspierać dzieci w mądrym i bezpiecznym korzystaniu z internetu, prezentacją metod i narzędzi, jakich mogą w tym celu użyć rodzice sami będący użytkownikami sieci. To nie brak umiejętności technicznych wystawia dzieci i młodzież na największe zagrożenia. Problemem jest rozbieżność między umiejętnościami a brakiem wiedzy, umiejętności analizy i interpretacji informacji i zjawisk, które napotykają. Zamierzamy porozmawiać o liście zasad bezpiecznego korzystania z internetu, którą w ramach warsztatów Bibliocampu w 2013 roku stworzyły dzieci i stworzyć wspólny dla dzieci i rodziców kodeks. Chcemy także poruszyć temat praw dzieci w internecie – jakie uprawnienia i jakie obowiązki powinny mieć zdaniem rodziców w sieci. Zapraszają prowadzący warsztat Anna Miler oraz Grzegorz Stunża.
Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, ul. Targ Rakowy 5/6
Termin:30.09.2014 (wtorek)
Godzina.: 16.00 – 19.00
Obowiązują zapisy: bibliocamp@wbpg.org.pl
W trakcie trwania warsztatu rodzice mogą pozostawić swoje dzieci od lat 6 w BIBLIOTECE DLA DZIECI (I piętro – w tym samym budynku, gdzie odbędzie się warsztat). Od godz. 17.00 odbywają się „Twórcze wtorki” – warsztaty rozwijające kreatywność. Zapraszamy  chętne do udziału w zajęciach dzieci.
Dr Grzegorz D. Stunża – adiunkt w Pracowni Edukacji Medialnej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Pedagog mediów i badacz kultury cyfrowej, twórca bloga www.edukatormedialny.pl, asystent koordynatora w projektach badawczych „Dzieci sieci” i „Dzieci sieci 2.0”. Ekspert Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie edukacji medialnej, współtwórca „Katalogu kompetencji medialnych i informacyjnych”.
Anna Miler – kulturoznawczyni i politolożka, doktorantka na Filologicznych Studiach Doktoranckich Uniwersytetu Gdańskiego. Zajmuje się nieformalną edukacją kulturalną oraz animacją kultury. Pracuje w Projektorni Gdańskim Archipelagu Kultury i Stowarzyszeniu Arteria. Interesuje się wykorzystaniem nowych mediów w edukacji kulturalnej. Realizowała projekty takie jak: „Dziewczyny też rysują komiksy”, „Klisze i piksele. Edukacja wizualna” oraz „Akcja! Komiks w ruchu”. Powadzi edukację filmową w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Uczestniczka Seminarium Wizualnego Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” i Medialab Gdańsk. Członkini Sieci Młodych Europejskiego Parlamentu Kulturalnego. Jest współautorką publikacji „Dzieci w biblio-sieci”o bezpieczeństwie w sieci dla dzieci z klas IV-VI, która powstała w ramach „Bibliocampu” oraz audioprzewodnika po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej „Stocznia jest kobietą”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *