POROZMAWIAJMY O (NOWYCH) MEDIACH W BIBLIOTECE

 bibliocamp prozmaiwajmy o nowych mediach fot.A.Miler

„Porozmawiajmy o (nowych) mediach” to cykl trzech spotkań w formie word cafe o edukacji medialnej skierowane do bibliotekarek i nauczycieli, animatorów kultury i edukatorek kulturalnych.
O nowych mediach oraz edukacji medialnej w bibliotekach porozmawiamy 17 września.
 
Czym są nowe media i dlaczego tak wiele o nich obecnie słyszymy i mówimy? Jak można je włączyć w działania edukacyjne, projekty artystyczne, animacyjne i codzienną działalność bibliotek?
Zaproszenie na spotkania skierowane jest do osób, które wykorzystują nowe media animując działalność bibliotek szkolnych, miejskich czy specjalistycznych, a także wszystkich osób zainteresowanych tym tematem.
Pierwsze spotkanie, dotyczące nowych mediów w instytucjach kultury, odbyło się 16 maja w Projektorni GAK. Podsumowanie i materiały można przeczytać na blogu bibliocamp.info.
Termin: 17.09.2014 (środa), 11:00-14:00, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Targ Rakowym 5/6
Spotkanie rozpoczną się od kilkuminutowych prezentacji – w formie giełdy pomysłów i projektów
z zakresu edukacji medialnej – tych zrealizowanych i tych dopiero pomyślanych. Po niej nastąpi dyskusja przy stolikach tematycznych – world cafe. Będzie to okazja, żeby przedyskutować szanse i wyzwania, jakie wynikają z włączania nowych mediów do działań bibliotek. Poprowadzą je ekspertki, które zaproponują tematy do inspirujących rozmów. Beata Wołkanowska opowie o pracy Latarników Polski Cyfrowej Równych Szans oraz  zaprosi do dyskusji na temat wykorzystanie platformy e-learningowej w bibliotece, a Magdalena Kubecka do warsztatowej pracy nad zagadnieniem: „Technoryzykanci? Przesądy i zagrożenia związane z nowymi technologiami”.
Podsumowania spotkania ukażą się na blogu Bibliocampu. Osoby, które wezmą udział w spotkaniu, otrzymają zaświadczenia o uczestnictwie.
Ilość miejsc jest  ograniczona. Zapisywać się można za pośrednictwem portalu evenea:

REJESTRACJA

 

Decyduje kolejność zgłoszeń (jedną instytucję/organizację mogą reprezentować maksymalnie dwie osoby). Nie zwracamy kosztów dojazdu na spotkanie.
Zachęcamy także do przesyłania propozycji wystąpień w pierwszej części spotkania – podczas giełdy. Każda osoba będzie miała 5 minut na prezentację swojego projektu, a do dyspozycji: komputer, rzutnik oraz głośniki. Na zgłoszenia czekamy do 10 września. W zgłoszeniu prosimy zawrzeć: imię i nazwisko prezentującej osoby, tytuł prezentacji, opis (do 2000 znaków ze spacjami) zawierający m.in. informację, w jaki sposób dane działanie wykorzystuje nowe media. Zależy nam na prezentacji różnych działań, które mogą być inspiracją dla innych uczestniczek i uczestników. Opisy projektów zamieścimy po spotkaniu na blogu Bibliocampu.
Magdalena Kubecka – antropolożka kultury, animatorka i trenerka, autorka i koordynatorka programów kulturalno-społecznych, od 10 związana z sektorem pozarządowym. Przez cztery lata pracowała w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Programie Rozwoju Bibliotek. Interesuje się rozwojem nowych technologii komunikacyjnych i ich wpływem na funkcjonowanie instytucji i organizacji. Ostatni rok spędziła w USA prowadząc badania na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Chicago. Pisze doktorat o uwarunkowaniach rozwoju kultury w średnich miastach w Polsce.
Beata Wołkanowska – Latarnik Polski Cyfrowej Równych Szans, trenerka rozwoju osobistego, coach, pomysłodawczyni i właścicielka 50 Alei – Twórczego Aktywnego Klubu 50plus i nie tylko. Wcześniej nauczycielka z pasją i motywatorka dla wszystkich małych zdobywców świata wiedzy.
Pomysł i koordynacja spotkań „Porozmawiajmy o (nowych) mediach”:
Anna Miler
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
Partner: Projektornia Gdański Archipelag Kultury
Projekt „Bibliocamp” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Kontakt: bibliocamp@wbpg.org.pl, anna.miler@gak.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *