Gdzie zaginęła Gracja Informacja?

Prowadząca: Marta Trzeciak

Dołącz do warsztatów „Gdzie zaginęła Gracja Informacja?” i wejdź w rolę jednego z detektywów, którzy wyjaśnią okoliczności zniknięcia Gracji, ustalą, które z zeznań świadków są prawdziwe, a także rozwikłają zagadkę – gdzie się podziała panna Informacja i co się z nią tak naprawdę stało.

Przypuśćmy, że pewnego wiosennego wieczoru z samego centrum Gdańska zaginęła młoda dziewczyna o imieniu Gracja. Przypuśćmy także, że nikt nie wie, gdzie się podziała, dokąd mogła pójść ani dlaczego. Kilku świadków twierdzi, że widziało moment zniknięcia lub zna jego przyczynę. Jednak ich zeznania nie pokrywają się ze sobą.

Warsztaty będą miały formę narracji, w ramach której „młodzi detektywi” poznają fragmenty zeznań świadków zniknięcia Gracji. Ich zadaniem będzie wyszukanie koniecznych informacji na temat danego zagadnienia, ustalenie, czy dana część zeznania mogła być prawdziwa, a także zweryfikowanie – czy podane przez świadka informacje okażą się przydatne.

Marta Trzeciak – pisarz i naukowiec; prowadzi warsztaty kreatywnego pisania i myślenia, robi doktorat na międzywydziałowych studiach, pisze w nurcie realizmu magicznego. Trenerka i sędzia Odysei Umysłu, stypendystka Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska, zdobywczyni wyróżnienia COSTERINA.

Kiedy się spotykamy?

7.05.2015 (czwartek) godz.16.30 – 18.00

14.05.2015 (czwartek) godz.16.30 – 18.00

21.05. 2015 (czwartek) godz.16.30 – 18.00

Gdzie?  

Filia  nr 62 (ul. Podkarpacka  1, Gdańsk – Niedźwiednik)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku

Zapisy: filia_62@wbpg.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *