Jak pisać lepsze teksty z pomocą mediów społecznościowych?

Prowadząca: Katarzyna Michałowska

Nowe media zalewają nas informacjami. Podczas warsztatu okiełznamy falę informacyjną i postaramy się na niej surfować. Nauczymy się pisać artykuły, felietony, reportaże, a nawet opowiadania korzystając z zasobów i możliwości mediów społecznościowych. Spojrzymy na Facebooka, Twittera i Instagrama z innej perspektywy, a po warsztatach zaczniemy używać do swoich celów.

Przekonamy się, że wbrew pozorom, odpowiednie używanie mediów społecznościowych może pomóc nam w pisaniu tekstów, felietonów i opowiadań.

 

Katarzyna Michałowska –  mówi o sobie, że jest entuzjastką i myślicielką oraz pasjonatką Twittera. Usiłuje zrozumieć i wytłumaczyć  fenomen tego mikrobloga. Organizuje spotkania ludzi twittujących w Trójmieście, 3miasto Tweetup. Uwielbia poznawać ludzi i słuchać ich. Lubi opowiadać historie i organizować przedsięwzięcia. Zawodowo robi to co kocha, jest dziennikarzem, redaktorem naczelną Magazynu Studenckiego „płyń Pod Prąd”, reporterem, szkoleniowcem, freelancerem i mentorem.

Jest absolwentką dwóch kierunków na PG (Wydziału Elektrycznego, Wydziału Zarządzania i Ekonomii). Studiowała dziennikarstwo, jest doradcą psychologicznym i pedagogiem. Lubi socjologię i dyskusje teologiczne.

Jej twitterowe hasztagi to: #kochamurale, #zbiegania, #limerykTT, #3miastoTweetup, #medionalia, #podprad, #zrozumiecwiecej.

twitter @KaMichalowska      instagram19  /kmichalowska       facebook2 /naczelna

Kiedy?  15 czerwca godz. 10.00-14.00

Gdzie?  Biblioteka pod Żółwiem (ul. Świętego Ducha 111/113)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku

Zapisy: promocja@wbpg.org.pl

 

Icons made by Zurb, Bogdan Rosu from www.flaticon.com is licensed by CC BY 3.0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *